Pakiet książek: "One" i "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia"

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 78,90 zł 78.90
Cena netto: 75,14 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 1
Producent: -
Kod produktu: EA37-68565

Opis

Premierowa książka Radosława Romaniuka "One. Kobiety, które kochały pisarzy" w pakiecie z niezwykłą książką biograficzną o pisarzu Jarosławie Iwaszkiewiczu "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia" Anny Król. 

Opis:

"One. Kobiety, które kochały pisarzy" - cztery kobiety różni niemal wszystko –  czas i miejsce urodzenia, status społeczny i osobowość. Łączy – życiowa rola: żony wielkiego pisarza grana z poświęceniem przez lata. Anna Iwaszkiewiczowa, Zofia Tołstojowa, Maria Kasprowiczowa, Nadieżda Mandelsztam to bohaterki nowej książki Radosława Romaniuka „One. Kobiety, które kochały pisarzy”. Spędziły życie w cieniu sławnych mężczyzn, dbając o dom, rodząc dzieci, zamykając drzwi gabinetów, by mężowie mogli w spokoju tworzyć. Ale były kimś więcej niż opiekunkami i strażniczkami rodzinnego ogniska. To indywidualistki, silne osobowości godne swoich znanych partnerów. Kiedy trzeba czułe, kochające, wierne, poświęcające się dla rodziny. Kiedy indziej – bezkompromisowe, niezłomne, walczące o siebie i własną niezależność.

"Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia" - czym był „zestaw zdrowotny”, co oznaczało w męskim języku „idziemy się przejść” i gdzie szukać zagubionej legitymacji poselskiej? Pierwsza publikacja korespondencji Jarosława Iwaszkiewicza z osobistym sekretarzem - Szymonem Piotrowskim, przyjacielem – kompozytorem Zygmuntem Mycielskim i adwersarzem – Stefanem Kisielewskim. Osobiste eseje oraz wywiady - z córką Marią Iwaszkiewicz, przybranym synem Wiesławem Kępińskim i długoletnią gosposią Zofią Dzięcioł. A w nich Iwaszkiewicz sportretowany jako: „Stary” - podjadający słodycze w kuchni na Stawisku, ojciec, autor wpadający w odwiedziny do kawiarni Czytelnika oraz prezes, kompan, zakochany mężczyzna, mentor, „Iwacha” i wrażliwy poeta.  Piszą: Ludwika Włodek, Justyna Sobolewska, Radosław Romaniuk., Robert Papieski, Piotr Mitzner.Gratka dla znawców biografii pisarza i szansa na rozpoczęcie „znajomości z Iwaszkiewiczem” dla wszystkich amatorów.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl